Каталог статей Chytayka

Белый каталог бесплатных статей

Разместить статью

Forex [48]
SEO [55]
UcoZ [0]
Авто и мото [148]
Бизнес [168]
Бытовая техника [53]
Вокруг нас [26]
Дети и родители [51]
Духовность [11]
Закон и право [24]
Здоровье и медицина [120]
Интернет [92]
Карьера [3]
Компьютеры и оргтехника [85]
Красота и здоровье [28]
Kулинария [24]
Культура и искусство [33]
Маркетинг [12]
Мебель [18]
Металлы [3]
Мир глазами журналиста [10]
Мобильные телефоны [17]
На злобу дня [6]
Наука и образование [62]
Недвижимость [76]
Непознанное [8]
Нефтепродукты [1]
Оборудование [72]
Общество и политика [11]
Отдых [36]
Отношения [16]
Продукты питания [12]
Промышленность [23]
Работа [29]
Разное [35]
Религия [2]
Семья и домашний очаг [77]
Строительство и ремонт [266]
Товары и услуги [117]
Туризм и путешествия [51]
Текстиль [3]
Технологии [12]
Хобби и увлечения [38]
Украшения [2]
Уход за собой [27]
Финансы [88]
Физкультура и спорт [19]
Статья на тему «Финансы»: Облік, аналіз і аудит як основні функції менеджменту

Облік, аналіз і аудит як основні функції менеджменту

Для ефективного управління підприємством його керівництву необхідно мати повну та достовірну інформацію про стан роботи підприємства в цілому та окремих аспектів, зокрема стану праці та її оплати. Важливість цього питання в системі управління в тому, що вся діяльність підприємства забезпечується свідомою працею її робітників, результати якої залежать від рівня оплати.
Облік, аналіз і аудит з погляду організації їх функціонування – це не прості функції, не сума технічних прийомів, а об’єктивно зумовлений порядок облікових, аудиторських та аналітичних процедур, що їх виконують із даними, аби дістати необхідну інформацію для забезпечення ефективного функціонування підприємства.
Однією з функцій управління ефективним функціонуванням підприємства є облік. Бухгалтерський облік у підприємствах є системою аудиту за наявністю та рухом коштів, будується на загальноприйнятих у міжнародній практиці принципах, виконує управлінську, контрольну та інформаційну функції. В бухгалтерському обліку праці та її оплати знаходять повне і своєчасне відображення всі операції по видачі зарплати, здійсненню утримань з неї, наданню працівникам премій та надбавок та інше.
Бухгалтерський облік забезпечує постійний збір, систематизацію та узагальнення даних про працю та її оплату, необхідних для управління та аудиту існуючих процесів.
Однак лише збір, систематизація та узагальнення даних не можуть забезпечити ефективного функціонування підприємства. Усвідомлення, розуміння інформації про працю та її оплату досягаються за допомогою їх економічного аналізу. В процесі аналізу первинна інформація проходить аналітичну обробку: проводиться порівняння штатної кількості працівників нинішнього періоду з минулими, причини змін у чисельності працівників; аналізується загальний фонд оплати праці за його складовими, досліджується його динаміка, фактори, що вплинули на його зміну; виявляються недоліки, невикористані можливості та перспективні напрямки роботи у майбутньому.
Таким чином, аналіз є найважливішим елементом в системі управління підприємством, аналіз праці та її оплати як основної частини видатків підприємства є невід’ємною частиною у забезпеченні ефективного функціонування підприємств. Економічний аналіз праці та її оплати є однією з функцій управління, яка забезпечує науковість прийняття рішень.
Звичайно ж, про ефективне функціонування підприємства не може йти мови без функціонування в ній налагодженої системи аудиту. Аудит є універсальним способом одержання необхідної інформації про підконтрольний об’єкт по каналу зворотнього зв’язку, без якого процес ефективного управління втрачає чіткість та цілеспрямованість.
Сучасна комп’ютерна форма обліку, аналізу та аудиту базується на використанні персональних комп’ютерів та обчислювальних мереж.
Правильність розрахунків і висновку результатної інформації перевіряється на основі машинного аудиту і звірянням даних по кожному вихідному документу. Особливо важливо з’ясувати, чи всі дані враховані при зведенні їх на рахунках бухгалтерського обліку. Для цього здійснюється перегляд за кожним синтетичним і аналітичним рахунком доходів та видатків, передбачених кошторисом підприємства, а також інших елементів фінансової звітності.
Отже, налагоджені в підприємстві системи обліку, аналізу та аудиту праці та її оплати забезпечують ефективне функціонування підприємства шляхом безперервної взаємодії та обміном інформацією. Аналіз праці та її оплати ще й дає можливість оцінки її стану, визначення недоліків шляхом порівняння з минулими періодами чи з показниками аналогічних підприємств та розробки перспективних організаційних рішень.

Размещена 21.08.2014 | Просмотров: 624 | Источник:

Читайте также:

Мотоблоки MTD по выгодным ценам?
Осторожно! Женщина за рулем!
Обзор компьютерной игры FIFA 11
Расходы предприятия, их характеристика и состав
Библиотека в мобильном
Особенности влияния погоды на здоровье человека
Бензиновый генератор HITACHIE57S
Чем отличаются виды продвижения сайтов
Как выбрать брокера на форекс?
Аэродинамическое Открытие Алексея Дзыгало