Каталог статей Chytayka

Белый каталог бесплатных статей

Разместить статью

Forex [48]
SEO [55]
UcoZ [0]
Авто и мото [148]
Бизнес [168]
Бытовая техника [53]
Вокруг нас [26]
Дети и родители [51]
Духовность [11]
Закон и право [24]
Здоровье и медицина [120]
Интернет [92]
Карьера [3]
Компьютеры и оргтехника [85]
Красота и здоровье [28]
Kулинария [24]
Культура и искусство [33]
Маркетинг [12]
Мебель [18]
Металлы [3]
Мир глазами журналиста [10]
Мобильные телефоны [17]
На злобу дня [6]
Наука и образование [62]
Недвижимость [76]
Непознанное [8]
Нефтепродукты [1]
Оборудование [72]
Общество и политика [11]
Отдых [36]
Отношения [16]
Продукты питания [12]
Промышленность [23]
Работа [29]
Разное [35]
Религия [2]
Семья и домашний очаг [77]
Строительство и ремонт [266]
Товары и услуги [117]
Туризм и путешествия [51]
Текстиль [3]
Технологии [12]
Хобби и увлечения [38]
Украшения [2]
Уход за собой [27]
Финансы [88]
Физкультура и спорт [19]
Статья на тему «Kулинария»: Глиняний посуд - найкращий для випікання пасок

Глиняний посуд - найкращий для випікання пасок

Великдень – одне з найбільших свят в культурі українського народу. До нього готуються довго і відповідально, починаючи з Великого посту і закінчуючи вже безпосередньо випіканням та освяченням паски. Хочеться зупинитися на процесі випікання паски. Можна знайти багато статей, які дають поради як необхідно готуватися господині до відповідального процесу - приготування головного Великоднього атрибуту – паски. Це приготування включає в себе ряд аспектів, зокрема господиня повинна духовно приготуватися: повинна бути чиста душею та помислами, мати гарний настрій. З іншого боку, господиня повинна відповідально підійти до вибору рецепта паски. Серед безлічі запропонованих, багато хто віддає перевагу старовинним рецептам, якими користувалися їх мами та бабусі.

Так і в нашому селищі Опішні, багато хто використовує рецепти, які передавалися з покоління в покоління. В кожного вони різні. Але є один нюанс, який об’єднує багатьох наших господинь. Це – глиняний посуд, який використовується при випіканні паски, і який також передається з покоління в покоління. Адже з давніх часів у нас так повелося, що посуд повинний бути «живим» із «душею», щоб нести через роки наші найбільші духовні цінності. І саме таким є глиняний посуд, який зроблений з екологічно чистої опішнянської глини і обпалений живим вогнем.

Перед приготуванням паски господині дістають великі глиняні макітри, які використовують тільки раз в рік для замішування тіста для паски. Ці прекрасні глиняні макітри передаються з покоління в покоління і є справжньою сімейною реліквією, які, як свято Великодня, для кожної сім’ї є символом духовної чистоти, любові та доброти. Глиняні макітри гарно вимивають і висушують на сонці або в печі.

Крім того, готуючи продукти, які необхідно добавляти в тісто, використовують також тільки глиняний посуд. Так, молоко обов’язково повинно постояти в глиняному глечикові, сметана – в глиняному сметанникові, масло, маргарин розтоплюють на провій бані в глиняних мисках. Все це для того, що ці продукти не втратили своєї живої сили та наповнилися цілющою енергією, яка міститься в усіх глиняних виробах.

Ще одним обов’язковим реквізитом випікання паски є спеціальні глиняні форми для випікання паски. Ці глиняні вироби також господині перед використанням гарно вимивають, вижарюють в печах. Перед тим, як покласти в них тісто, глиняні форми гарно змазують маслом чи смальцем, щоб тісто не пристало і на третину наповнені ставлять в піч. З цих глиняних форм виходять чудові високі паски.

Глиняні форми є різних розмірів – від самої маленької, які використовують бабусі, щоб спекти пасочку своїм найменшим внучатам, до великої, з якої виходить красива висока паска.

Витягнувши паску з печі, її спочатку кладуть на м’яке сіно, а потім обов’язково ставлять на велику підставну глиняну миску, яка має неповторний розпис. Цю ж чудову високу паску потім несуть до храму, освячують і після служби, коли вся велика родина зібралася за столом, голова сімейства розрізає її на шматки і частує членів сім’ї, а крихти, які після неї лишилися, несе худобі.

Так, в кожному краї, в кожній сім’ї є свої традиції, свої рецепти. Наш магазин пропонує Вам купити екологічно чистий глиняний посуд, який обов’язково потрібно використовувати при випіканні великодньої паски і який може стати оберегом Вашої сім’ї, сімейною реліквією та створить гарний інтер’єр для Вашої оселі.

Чудових Великодніх свят!
TEXT.RU - 100.00%

Размещена 24.09.2014 | Просмотров: 835 | Источник: http://chytayka.at.ua

Читайте также:

Зачем мы читаем художественную литературу
Красота женщины
Традиционная кухня Америки - обычный фаст-фуд или смелая игра кулинарной фантазии
Новая версия программы StaffCop 3
Как не стать жертвой психической эпидемии XXI века!
Черный банковский список
Как сохранить сбережения. Гарантия вашей прибыли
Форекс И Теория Вероятности
Как не попасть в финансовую аферу
Двигатель – сердце мотоблока