Каталог статей Chytayka

Белый каталог бесплатных статей

Разместить статью

Forex [48]
SEO [55]
UcoZ [0]
Авто и мото [148]
Бизнес [168]
Бытовая техника [53]
Вокруг нас [26]
Дети и родители [51]
Духовность [11]
Закон и право [24]
Здоровье и медицина [120]
Интернет [92]
Карьера [3]
Компьютеры и оргтехника [85]
Красота и здоровье [28]
Kулинария [24]
Культура и искусство [33]
Маркетинг [12]
Мебель [18]
Металлы [3]
Мир глазами журналиста [10]
Мобильные телефоны [17]
На злобу дня [6]
Наука и образование [62]
Недвижимость [76]
Непознанное [8]
Нефтепродукты [1]
Оборудование [72]
Общество и политика [11]
Отдых [36]
Отношения [16]
Продукты питания [12]
Промышленность [23]
Работа [29]
Разное [35]
Религия [2]
Семья и домашний очаг [77]
Строительство и ремонт [266]
Товары и услуги [117]
Туризм и путешествия [51]
Текстиль [3]
Технологии [12]
Хобби и увлечения [38]
Украшения [2]
Уход за собой [27]
Финансы [88]
Физкультура и спорт [19]
Статья на тему «На злобу дня»: Наснилось: «Про те, як «чесна нова» влада реформує «стару» систему державного архітектурно-будівельного контролю»

Наснилось: «Про те, як «чесна нова» влада реформує «стару» систему державного архітектурно-будівельного контролю»

Вимусили мене, колишнього працівника Державної архітектурно-будівельної інспекції України, звернутися з відкритим листом до незаангажованих засобів масової інформації, та кричуща некомпетентність і засоби, якими на сьогоднішній день ну майже «нова влада» намагається зруйнувати орган, що повинен гарантувати безпеку громадян у нашій державі.
Саме так, безпеку, адже як загально відомо, всі люди завжди їдять, хворіють та десь мешкають.
Основним і головним завданням органу, про який йде мова, є забезпечення міцності, надійності та безпечної експлуатації будівель та споруд, і повірте, що це не просто високі слова.
Починалося реформування даної галузі у далекому 2007 році. Дійсно великі фахівці своєї справи: Яцуба В.Г., Бондаренко О.М., Папка В.В. та інші, за підтримки профільного комітету Верховної Ради України змогли внести зміни до діючого на той час містобудівного законодавства.
Створено було жорстку вертикаль та запроваджено єдині підходи щодо контролю у будівельній галузі і з великою натугою все зрушилось з місця та врешті-решт запрацювало.
Напевно ні для кого не є таємницею, що дуже зручно місцевому «Царю-Батюшці» самому собі відвести земельну ділянку, надати дозвіл та прийняти в експлуатацію те, що доцільно йому самому та його компаньйонам.
До сьогоднішнього дня в місті Києві лунає слава по так званим «проблемним» об’єктам тих часів, ось короткий перелік:
– метро «Театральна»;
– метро «Лівобережна»;
– вул. Мечникова, 9–11;
– Олександрівська лікарня;
– універмаг «Дарниця»;
– філії «Правекс Банку»…
Перші серйозні проблеми системи державного архітектурно-будівельного контролю виникають із приходом «помаранчевих», які починають запроваджувати перші «замовні» застосування органу щодо опозиційних конкурентів та виникають перші харківські «схеми» з калькулятором (м2х$).
Тільки будь ласка без образ, адже «розум» нашої нації (пани Аваков А.Б., Добкін М.М., Протас О.М. Борщ О.О. та кишенькова «Міська варта»), що керували у «Харківських землях» швидко зметикували та створили відому фахівцям будівельної галузі формулу (м2х$).
Руйнували цю «схему» під крики харківських забудовників «ганьба», що лунали з найбільшої площі Європи, майже півроку. До речі, не здається, що прізвища якісь до болю знайомі?
Слід зазначити, що спротив очільника органу (Бондаренка О.М.) щодо існування цієї схеми привів до його подальшої відставки.
Змінювались очільники, (Бондаренко О.М., Мухін В.Г., знову Бондаренко О.М., Рибак О.В.) реформувалось законодавство спрямоване на «покращення» та прозорість…
Народні прислів’я тих часів: «Прийшов у будівельну галузь Куйбіда В.С. і сталася із галуззю біда»; «Керувати будівельною галуззю можуть всі, а чим «Синоптик» гірше»…
А далі, із приходом до влади «Єнакіївської сім’ї» – «вхурделило» і конкретно…
Перша глобальна централізація поборів у будівельній галузі розпочалася зі зміною фактичного місцезнаходження Державної архітектурно-будівельної інспекції України з проспекту Возз’єднання на бульвар Лесі Українки під «крило» Кучера С.М.
Запроваджена схема уже була відпрацьована у Київраді спільно з «молодою командою» та «Космічною агенцією» Черновецького Л.М. («дерибан» земель м. Києва). До речі, на сьогоднішній день «сидять» майже всі учасники зазначеного земельного «дерибану». При цьому, Кучер С.М. після піврічного закордонного турне, домовившись із потрібними людьми та очоливши бізнес «Олександра – Єнакіївського стоматолога» у галузі державного архітектурно-будівельного контролю, був призначений на посаду очільника Київської інспекції.
Схема розросталась із шаленою швидкістю. Кучер С.М. «привів» із собою потрібних у цій пекельній машині людей: Трайно Н.А., Горобченко Л.А., та деяких інших «животінушок», обізнані люди знають про кого йде мова.
Біля кожного територіального органу були миттєво створені відповідні «консалтингові» компанії.
Незгодних керівників територіальних інспекцій відразу звільняють, підбурюючи населення регіону. Засіб до болю простий, адже начальник Управління дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції України Сергієнко О.В. «надає» реєстраційні номери лише «своїм», а «інші» цілі регіони свідомо блокуються.
Це дещо нагадує, чи не так?
Для забезпечення «надійної» роботи Сергієнко О.В. «підбирає» на керівні посади в Управлінні дозвільних процедур відданих йому, але не зовсім компетентних працівників. Своїм заступником – Воробйова О.Г. (юриста без досвіду роботи в галузі), начальником відділу методології та видачі сертифікатів готовності об’єктів до експлуатації – Чміль А.А. (24 річна білявка з досвідом роботи менше двох років, а будучи менеджером за фахом будівельний майданчик бачила на малюнках), її «бойфренда» – Шияна О.В. (головного державного інспектора, що був на перевірках об’єктів в загальній кількості лише п’ять разів, також менеджера за фахом) переводять на посаду заступника начальника вказаного відділу. (Про це «подружжя» вже навіть анекдоти почали складати). При цьому, незгодні з політикою Сергієнка О.В. примусово звільняються з Управління.
Всі описані «свідомі» кадрові маніпуляції здійснюються за повної підтримки заступника Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України Сташенка В.Ю. («мутив» з консалтинговими послугами через так званих «радників», за наявною інформацією має декілька незакритих кримінальних справ) та начальника Адміністративного управління Петренко В.К. (торгувала посадами та «мутила» з консалтинговими послугами), яка до останнього стверджувала, що «відсутність профспілки в органі спрощує процедуру звільнення працівників».
Дякувати Богу, Сташенко В.Ю. та Петренко В.К. були запідозрені Рибаком О.В. у нечесних махінаціях і невідкладно звільнені із займаних посад за «власним» бажанням. До речі, така доля спіткала свого часу і Цуканову І.М.
При цьому, я достовірно та відповідально стверджую, що не всі співробітники Державної архітектурно-будівельної інспекції України та її територіальних органів мають таку заплямовану репутацію. Майже 90 % працівників органу (загальна чисельність близько 1500 співробітників) чесно виконують покладені на них функціональні обов’язки.
Хочу дещо уточнити, що вся «проблема» з органами державного архітектурно-будівельного контролю виникла за двох важливих чинників:
І. Бізнес «Олександра – Єнакіївського стоматолога» по збору за формулою – (м2х$) «несіть все мені, бо мені треба».
ІІ. Таємне розпорядження Адміністрації Президента України, яким орган зобов’язано перейти на повну «рентабельність», тобто сума штрафних санкцій повинна «перекривати» утримання структури.
Все це можливо з легкістю перевірити за допомогою незаангажованих журналістів та відповідних компетентних органів.
Нарешті з приходом «нової» влади розпочато реформування всіх галузей народного господарства України.
Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України призначено молоду досвідчену та прогресивну людину – Гройсмана В.Б., що «…в 2010 році переобраний Вінницьким міським головою на другий термін, здобувши підтримку 77,81 % вінничан. Був також обраний Віце-президентом Асоціації міст України та громад з питань житлово-комунального господарства…» – ну просто молодець, я сподіваюсь, що ця людина (Порошенка П.О.) виконає поставлені Урядом завдання.
Першим заступником Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України призначено Мартинюка М.П., що «…працював з 2011 по 2014 – директором Департаменту архітектури, містобудування та кадастру Вінницької міської ради…», що у подальшому буде призначений Головою органу.
При цьому, заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України залишають Ісаєнка Д.В., що відповідає за боротьбу з корупцією в Державній архітектурно-будівельній інспекції України.
Всім обізнаним людям Ісаєнко Д.В. відомий ще за «мутними» справами з часів роботи, пов’язаної із «дерибаном» у Міністерстві оборони України. «Немає куди тавро ставить!!!» лунає у відповідь на це прізвище.
На сьогоднішній день ця людина має свій прибутковий будівельний бізнес та чудово заробляє на різного роду державних програмах і сертифікації спеціалістів, яку здійснює Мінрегіон України, порушуючи норми Закону України «Про вищу освіту».
Оскільки, маючи диплом інженера-будівельника або іншого спеціаліста у будівельній галузі та досвід роботи, (навіть якщо стаж за фахом двадцять років) спеціаліст зобов’язаний пройти навчання ще на якихось платних курсах в афілійованих з Мінрегіоном України підприємствах, здати екзамен і заплатити за кваліфікаційний сертифікат.
Лише тільки після таких простих «покращень» і «прозорих» маніпуляцій спеціаліст має право працювати в будівельній галузі. Скажіть будь ласка, з якого це переляку диплом «КИСИ» потрібно підтверджувати? Ці побори необхідно негайно заборонити.
Назріває актуальне запитання: «Так що ви «змінюєте» і «покращуєте», шановні «нові» можновладці»?
У переважній більшості країн світу існує саме ліцензування у будівельній галузі, що дає можливість ідентифікувати суб’єкта та його професійний рівень.
На сьогоднішній день «допокращувались» та «доспрощувались» до того, що 22 поверховий односекційний житловий будинок має право будувати будь-який громадянин «Пупкін & сини», бо якийсь бовдур у Мінрегіоні України схрещуючи бульдога з носорогом вирішив, що це об’єкт ІІІ категорії складності, що не потребує отримання ліцензії чи будь-якого підтвердження спроможності суб’єкта виконувати такі роботи. А про безпеку людей, ви, ті, що продають кваліфікаційні сертифікати, подумали?
Я все чудово розумію, люди, що мають потужний будівельний бізнес зацікавлені у повному руйнуванні системи державного архітектурно-будівельного контролю, яку було створено для забезпечення надійної відбудови країни ще за часів Другої світової війни.
А зараз дотепне запитання: «Шановний Арсенію Петровичу! Як там справи у Вашого спонсора та товариша, що забудовує південь країни»? (Здається натякнув на свою голову).
Як стало мені відомо із достовірних джерел, (що залишились на службі в Держархбудінспекції України) Григор А.Ф. спільно з Приходько І.М. тихенько «зліпили» проект закону, згідно з яким всю систему державного архітектурно-будівельного контролю буде знищено. Мені повідомили, що Григор А.Ф. просив «поки нічого не розголошувати територіальним органам», бо хто буде після цього виконувати його «маразматичні» завдання та малювати графіки щодо «завантаження» посадових осіб.
Довідка:
Григор А.Ф. перший заступник Голови Держархбудінспекції України, що ладен і матінку рідну продати аби залишитись на займаній посаді («вчасно зрадити – це передбачити»).
Цей «чесний» і «незаплямований» посадовець «пристроїв» на роботу начальником Управління методології і контролю планових перевірок Васильченка Ю.М. (кажуть просили поважні люди), який працюючи спеціалістом в Кабінеті Міністрів України курував будівництво
транспортних розв’язок у м. Києві. Після підозри у «відкатних» процесах з Кучуком М.І. та спроби звільнити із посади «по статті», його вміло «сховали» в Держархбудінспекції України.
Довідка:
Приходько І.М. великий фахівець з «лізингу та маркетингу», (до цього часу пам’ятаю перелякані очі поважного фахівця з юриспруденції, що клеїть марки на конверти та на будь-яке запитання відповідає: «Це вам мабуть до Інни з Володею») що підставивши попереднього керівника Менделя М.М., успішно зайняла його місце.
Що запланували ці поважні люди?
– Дуже простий вихід, посади свої вони збережуть в обмін на території (нагадує російське вторгнення до Криму).
Довідка:
на сьогоднішній день існує 27 територіальних одиниць, загальна кількість співробітників близько 1500, які в межах наданих повноважень виконують поставлені завдання та забезпечують реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, при цьому, щомісячно та щоквартально звітують із різних напрямків галузі центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику із зазначених питань.
Грубо кажучи, в державі забезпечено виконання єдиних вимог до всіх суб’єктів містобудівної діяльності.
Що планується запровадити?:
У кожному районі повинен бути інспектор, що є працівником органу місцевого самоврядування. При цьому, планується залишити в кожній територіальній одиниці (областях та містах Києві і Севастополі) по п’ять інспекторів Держархбудінспекції України, що будуть контролювати інспекторів місцевого самоврядування (якась нісенітниця).
В Україні 490 районів (без районів у містах) та 27 територіальних одиниць (області та міста Київ і Севастополь).
Зазначені заходи дають теоретичну можливість скоротити кількість посадовці майже вдвічі, але не забуваємо, що це лише на папері.
Для координації та контролю за роботою майже 700 інспекторів, що будуть окремими суб’єктами, «розпорошеними» по всій території держави, замість діючих на сьогоднішній день 27 суб’єктів, необхідно створити шалену армію обслуговуючого персоналу.
Слід звернути увагу, що утримання новостворених структурних підрозділів буде повністю здійснюватись за рахунки місцевих бюджетів, з повним їх підпорядкуванням та звітністю органам місцевого самоврядування.
Мені цікаво, а хтось задавався питанням: «Скільки часу необхідно для навчання одного головного державного інспектора з питань державного архітектурно-будівельного контролю»?
Я вам відповім, що за «усталеною практикою» (обізнані розуміють), це не менше трьох років, за наявності досвідченого наставника.
Відповідно до пункту 10 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» законність актів, прийнятих органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами і їх відповідність Конституції України та законам України визначається у судовому порядку.
Таким чином, децентралізація системи державного архітектурно-будівельного контролю гарантовано приведе до повного її руйнування, а функція Держархбудінспекції України буде зосереджена тільки на постійних судових тяганинах з органами місцевого самоврядування.
Поставте собі одне просте запитання: «Кому це вигідно»?
Доречі, сьогодні мені стало відомо про розмову Бондаренка О.М. та Гройсмана В.Б.. Перший просив не руйнувати систему державного архітектурно-будівельного контролю та наполягав на необхідності деяких змін, а не руйнації її взагалі. Розмова закінчилась криками, скандалом та повним нерозумінням Гройсмана В.Б. ситуації, що склалась у галузі.
Якщо виникла така принципова позиція щодо ліквідації системи державного архітектурно-будівельного контролю, немає питань, давайте ліквідуємо всі фіскальні та контролюючі органи країни, передамо все на місця, у тому числі, податкову, правоохоронну, служби МНС та СБУ.
За таких обставин «Кримський сценарій» буде гарантовано скрізь.
Необхідно багато чого змінювати, «люструвати» та позбавлятися від залишків «бізнесу Сім’ї», але не потрібно нищити відпрацьовану систему контролю у будівельній галузі.
Важливо зробити лише декілька простих речей:
– «вимкнути калькулятор»;
– звільнити посадовців причетних до «бізнесу Сім’ї»;
– відновити прямий контакт забудовників з органом, створивши «Центри обслуговування», де при наявності оригіналів документів співробітник органу внесе дані до Єдиного електронного реєстру та відразу роздрукує відповідний дозвільний документ;
– заборонити назавжди проведення планових перевірок суб’єктів.
Всі ці прості заходи унеможливлять корупційну складову взагалі.
Хочу наголосити, що до тих пір поки на посади керівників центральних органів виконавчої влади будуть призначати «Синоптиків» та «Письменників» в країні залишиться повний безлад.
Для реанімації та відновлення будівельної галузі в цілому необхідно терміново повернути «опальних»: Страннікова О.М., Бушовського О.М., Лизогуба А.А., Бондаренка О.М., Яцубу В.Г. та інших, незаплямованих фахівців будівельної справи…
Шановні можновладці, нарешті включіть здоровий глузд та схаменіться!
Мені дуже скорботно за державу та систему державного архітектурно-будівельного контролю у сьогоднішньому її стані, але дивує чому ті незаплямовані посадовці, що ще працюють в органі, тихенько мовчать та виказують що накипіло в телефонному режимі. Шановні схаменіться, сьогодні «недалекі» «нові» можновладці руйнують і ґвалтую вашу галузь і службу!!!
Питання: «Чому»???
Відповідь: «Щоб «замести» сліди своїх злочинних діянь»!!!
Незаангажовані засоби масової інформації я вам натякнув де копати???
Прошу вважати зазначений лист анонімним зверненням, (просто ще хочеться працювати у будівельній галузі) при цьому, жодного персонажа не вигадано, одним словом, це мені «наснилось».

Размещена 27.03.2014 | Просмотров: 455 | Источник: http://chytayka.at.ua

Читайте также:

Сбор и хранение семян цветов
История пирсинга
Отдых на рыбалке в Финляндии
Приватизация домов и квартир в Воронеже
Чугунные ванны - качественная сантехника или ненужный хлам?
Как приобрести радиостанцию?
Ведение блога о похудении и здоровом образе жизни - подходящая альтернатива современным диетам
Восточный дизайн интерьера
Ионный краситель: основные моменты
Центр эстетической косметологии Альтера